İşinsanı Aydanur Günsay Arar: En tatlı işlerden biri

İşinsanı Aydanur Günsay Arar çikolata seçmenin sırlarını anlattı… En iyi çikolata için adres verdi

ads ads ads ads ads
18/07/2019

ads
İşinsanı Aydanur Günsay Arar: En tatlı işlerden biri


HK Ajans

Yenikent Bölgesi’nde yeni hayata geçen Bind Chocolate Cyprus’un Direktörü Aydanur Günsay Arar çikolata alınırken katkısız ve doğal olmasına çok dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Arar, “Koruyucu ve katkısız olanı seçsinler. Kakaosu en doğal olanını tercih etsinler. Buna çok özen gösterirlerse sağlıklı ve mutluluk verici birşey tüketmiş olurlar” dedi.

İşte detaylar...

SORU: Kaç yıldır iş hayatının içindesiniz?

ARAR: Yaklaşık 25 yıldır eşimle beraber evlendikten sonra iş hayatına atıldım. Kızım doğduğu zaman bir süre ara verdim. Daha sonra 14 yıl önce Tepe Home ile yeniden iş hayatına geri döndüm.

Çikolata keyifli bir iş

SORU: Çikolata mağazası açmaya nasıl karar verdiniz?

ARAR: 14 yıl Tepe Home’da yöneticilik yaptım. Orada sistem oturdu ve herşeyin yolunda gittiğine inandığım anda da farklı bir alana kaymak istedim. Her zaman ilgimi çekiyordu çikolatalar, rengarenk drajeler, süslemeler, çiçekler. Uzun zamandır hayalimdi. Bir marka ile başladık ama, başka markaları da bunun yanında getirip farklı renkler, tatlar sunmayı planlıyorum. Böyle bir fırsat çıkınca değerlendirip hayalimi gerçekleştirmek istedim. Çok keyfli bir iş.

Çikolata koruyucu madde içermemeli

SORU: Buraya gelenler neler buluyor. Buranın farkı nedir?

ARAR: Buranın farkı, çikolatanın hangi marka olursa olsun benim için en önemli şeyi doğal olması ve koruyucu madde içermemesidir. Doğallık çok önemli. Bu dükkanın içine giren herkes doğal çikolata bulacağından emin olabilir. Farklı konseptler ve sunumlar uygulamaya çok önem veriyorum. Çok güzel bebek çikolatalarını farklı tarz ve sunumlarda herkese farklı şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Kız istemede kondollar ve isteme tepsilerine büyük önem veriyorum. Gençler çok klasiğe gitmediğinde modern şeyler de bulabiliyorum onlara. Çok güzel hediyelik ürünlerimiz var. Spesial ve el yapımı çikolatalarımız çok özeldir. Çok lezzetlidir. Geldiklerinde birçok farklı şey bulabilirler.

Golf topundan puroya her model çikolata

SORU: Fiyat aralıklarınız nedir. Herkes kendine göre birşey bulabilir mi?

ARAR: Kesinlikle, bakıldığı zaman “çok pahalı” gibi algılanabilir” ama öyle birşey yok. Burda 30 liradan başlayıp maksimum en pahalı kutumuz 130-150 tl dir. Sanıldığı kadar çok pahalı değildir. Açıkta sattığımız spesial ve el yapımı çikolatalarımızın fiyatı çok uygundur. İstedikleri gramajda alabilirler. Bunun yanında kapalı çikolatalarımız da aynı şekildedir. Draje çeşitlerimiz çok güzel. Akıtma sarelle şeklinde ama içinde asla palmian bulunmayan bidder sütlü ve beyaz çikolata olacak şekilde. Uygun fiyata sevgililere, aşıklara, annelere, dostlara özel herşey bulabilirler. Küçük şık kutular var. Kalpli, gül, golf topu, babaya özel pro şeklinde çikolatalar var. Gelip burada uzun uzun incelyip keyfli dakikalar geçirebilirler.

Ekonomi kötü

SORU: Bir iş insanı olarak şu anki piyasayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

ARAR: Piyasayı hiçbir zaman kötü dile getirmem ama ilk kez gerçekten çok kötü. Bu bekleyiş ekonomik sıkıntı bizi nereye götürecek. Daha da kötüye gidilecek gibi uzmanların söyledikleri var ama ekonomi ciddi anlamda sıkıntılı. Gıda sektörü de öyle. Bakalım zaman ne gösterecek hep beraber göreceğiz. İyi şeyler ümit edelim.

Hediye için ideal

SORU: Son olarak çikolata severlere ne tavsiye edersiniz?

ARAR: Çikolata sevenlere diyorum ki, hediye olarak götürülebilecek en güzel şeydir çikolata. Çünkü mutluluk veriyor. Doğalını ve iyi üretilmişini alırsanız sağlığa zararlı değil, faydalı. Bunu bizzat uzmanlar söylüyor. O yüzden mutlaka çikolatanın doğalını seçsinler. Koruyucu ve katkısız olanı seçsinler. Kakaosu en doğal olanını tercih etsinler. Buna çok özen gösterirlerse sağlıklı ve mutluluk verici birşey tüketmiş olurlar.

18/07/2019 11:46
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: İşinsanı Aydanur Günsay Arar, çikolata, HABER, KIBRIS, Aydanur Günsay Arar, BIND, bind çikolata
MANŞETLER

HK KADIN

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.