Netflix, Aaron Sorkin İmzalı The Trial of the Chicago 7 Filminin Haklarını Satın Aldı

Netflix, Aaron Sorkin imzalı The Trial of the Chicago 7 filminin haklarını 56 milyon dolara satın aldı. Joseph Gordon-Levitt, Eddie Redmayne, Mark Rylance gibi isimleri bir araya getiren film, bu yıl Netflix’te yayınlanacak

ads ads ads ads ads
02/07/2020

ads
Netflix, Aaron Sorkin İmzalı The Trial of the Chicago 7 Filminin Haklarını Satın Aldı

Senaryosunu yazdığı The Social Network’le Oscar kazanan, A Few Good Men, Moneyball, Steve Jobs gibi önemli filmlerin senaristi olarak akıllarda yer edinen, aynı zamanda The Newsroom ve Amerika’nın politik tarihini ele aldığı The West Wing gibi çok beğenilen dizilere de imza atan Aaron Sorkin, olumlu eleştiriler aldığı 2017 yapımı Molly’s Game filmiyle yönetmenliğe adım atmıştı.

Senaryo yazmadaki başarısını yönetmenlikte de sergileyen Sorkin, bu yıl konusuyla dikkat çeken yeni filmi The Trial of the Chicago 7 ile adından söz ettirmeye hazırlanıyor. 1968 Demokratik Parti Ulusal Kongresi’nde Chicago’da gerçekleşen karşı kültür protestolarından dolayı hükûmetin suçladığı yedi sanığa dava açılmasını konu alan film, bu yedi sanığın 1969 yılında görülen meşhur duruşmasını mercek altına alıyor.

Aaron Sorkin İmzalı The Trial of the Chicago 7, Bu Yıl İzleyici ile Buluşacak

Zamanın ruhuna uygun bir konusu olan filmin ödül sezonunda dikkat çekme potansiyeli oldukça yüksek. Netflix’te bu durumun farkına varmış olacak ki, 20 Haziran’dan beri filmin global haklarını satın almak için çalışmalar yürütüyor. Bugün ortaya çıkan haber, sonunda bu anlaşmanın gerçekleştiğini gösteriyor.

Deadline’ın haberine göre Netflix, Aaron Sorkin’in merakla beklenen yeni filminin haklarını 56 milyon dolara satın aldı. Netflix, filmin ödül sezonuna damga vuracağını düşünüyor. Hikâyedeki politik olayları göz önüne alırsak Netflix, bu filmi 3 Kasım’daki ABD başkanlık seçimlerinden önce yayınlayabilir. Filmin ödül ve Oscar sezonunda nasıl bir başarı yakalayacağını hep birlikte göreceğiz.

Öte yandan film, yıldızlar geçidini andıran zengin bir oyuncu kadrosuna sahip. Filmin oyuncu kadrosunda Joseph Gordon-Levitt, Les Misérables filminde birlikte çalışan Eddie Redmayne ve Sacha Baron Cohen, usta oyuncu Frank Langella, Bridge of Spies’la Oscar kazanan Mark Rylance, son dönemin yükselen isimlerinden Yahya Abdul-Mateen II, How to Talk to Girls at Parties filminden tanıdığımız Alex Sharp ve Trey Edward Shults imzalı It Comes at Night ve Waves filmleriyle adını geniş kitlelere duyuran Kelvin Harrison Jr. gibi isimler yer alıyor.

02/07/2020 10:11
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: netflix, aaron sorkin,
MANŞETLER

HK SİNEMA

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.