Zülfü Livaneli: Do Not Disturb filmi, Cem Yılmaz sinemasında bir aşama

Film, Netflix Türkiye'de en çok seyredilen film oldu

ads ads ads ads ads
05/10/2023

ads
Zülfü Livaneli: Do Not Disturb filmi, Cem Yılmaz sinemasında bir aşama

Sanatçı ve yazarı Zülfü Livaneli, ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın yazıp yönettiği "Do Not Disturb" filmiyle ilgili olarak, "Cem Yılmaz sinemasında yeni bir aşama" sözleriyle değerlendirdi.  

Zülfü Livaneli, 29 Eylül'de Netflix'te izleyicilerle buluşan, Cem Yılmaz'ın yazıp yönettiği Do Not Disturb filminin senaryo ve yönetiminde ustalık düzeyini yakaladığını belirtti.

Livaneli, X hesabından paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Do Not Disturb filmi Cem Yılmaz sinemasında bir aşama. Oyunculuğu zaten tartışılmaz. Senaryo ve yönetimde de ustalık düzeyi yakalamış. Filmin adının aksine tam da rahatsız etme ve hayatlarımız üzerine tekrar düşünme amacını gerçekleştirmiş. Cem’i ve emeği geçen herkesi candan kutluyorum." 

Film, Karakomik Filmler serisinde de yer alan Ayzek karakterini odağına alıyor. ​Yapımcılığını Öner F. Işık’ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz, Ahsen Eroğlu, Celal Kadri Kınoğlu, Özge Özberk, Bülent Şakrak, Nilperi Şahinkaya, Mustafa Kırantepe, Zafer Algöz, Diren Polatoğlu, Seda Akman, Can Yılmaz ve Selen Şenay yer alıyor.

Filmde, pandemi sebebiyle işsiz kalıp karaya dönen Ayzek, sessiz sakin bir otelde gece vardiyasında başladığı işinin ilk gecesinde konukların peşine takılarak maceralara atılıyor. Hayatını düzene koyabilmek için attığı bu ilk adımda kendisini hiç beklemediği olayların merkezinde buluyor.

05/10/2023 11:14
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Do Not Disturb, cem yılmaz,
MANŞETLER

HK SİNEMA

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.