Twitter'ın bir başka rakibi Bluesky ilk ücretli hizmetini duyurdu!

Twitter'ın eski CEO'sunun kuruluşu olan Bluesky, ilk ücretli hizmetini duyurdu. Platform henüz davet kodu sistemiyle çalışıyor olsa da özel alan adı hizmetini kullanıcılara ücretli olarak sağlayacak.

ads ads ads ads ads
06/07/2023

ads
Twitter'ın bir başka rakibi Bluesky ilk ücretli hizmetini duyurdu!

 

Twitter'ın rakibi olan Bluesky, ek finansman ve ilk ücretli hizmetini duyurdu. Şirket, halka açık bir şirkete dönüştüğünde toplam 8 milyon dolarlık başlangıç fonu topladığını açıkladı.

Bu fonların, ekibin genişletilmesi, operasyonların ve altyapının finanse edilmesi ve Bluesky uygulamasını destekleyen AT Protokolü'nün büyütülmesi için kullanılacağı aktarıldı.

GELENEKSEL REKLAMCILIK BASKIN OLMAYACAK

Bluesky, geleneksel reklamcılığın baskın olmayacağı, kullanıcıların verilerine sahip olabileceği ve her zaman ayrılma özgürlüklerinin bulunabileceği bir protokol oluşturmayı hedefliyor.

ÜCRETLİ HİZMETLERİN İLKİ ÖZEL ALAN ADLARI

Şirket, ücretli hizmetlerinden ilki olarak özel alan adları sunacak ve popüler alan adı kayıt şirketi Namecheap ile işbirliği yapacak. Ayrıca, gelecekte başka hizmetlerin de sunulabileceği belirtiliyor.

BLUESKY'IN NE ZAMAN ÇIKIŞ YAPACAK?

Meta'nın Threads platformunun kullanıcılar ile buluşmasına rağmen Twitter'ın eski CEO'sunun kuruluşu olan Bluesky henüz davet kodu sistemiyle çalışıyor.

Davet kodu olmadan üyelik alamayan kullanıcılar ise Bluesky'a mail adreslerini ileterek bekleme listesine kayıt gerçekleştiriyor.

Twitter'ın rakip platformu Bluesky'ın ne zaman çıkış yapacağı ise bilinmiyor. 

Play Video

06/07/2023 16:56
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Twitter, Bluesky, haber
MANŞETLER

HK SİNEMA

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.