Ferdi Sabit Soyer’den mutlaka okunması gereken tarihi mektup…

ads ads ads ads
25/09/2013

ads
ads
ads

Hasan Hastürer Hasan Hastürer


Kıbrıs Cumhuriyeti eski Başkanlarından Dimitris Hristofyas’la yaptığım ve pazartesi okurlarla paylaştığım söyleşinin yankıları sürüyor. CTP’nin eski Genel Başkanlarından Ferdi Sabit Soyer, konuyla ilgili tarihi nitelikte bir mektup gönderdi.

İşte o Ferdi Sabit Soyer’in mektubu:

“Sayın Hasan Hastürer, bir deneyimli gazeteci olarak Sayın Dimitris Hristofyas’la yaptığınız söyleşiyi okudum. Güzel bir gazetecilik çalışması. Kıbrıs’a federal temelde çözüm gelmesinin önemli motor gücü olan iki tarafın sol hareketlerinin, hem bir birlerinin görüşlerini değerlendirmesi, eleştirmesi ve özeleştiri yapması açısından da bu çalışma değerlidir.

Sayın Hristofyas’ın söylediklerine dair farklı görüşlerimi, bu maksatla yazmak istedim.

Bir kere Sayın Hristofyas’ın, ‘Özker Özgür’ün liderliği döneminde, CTP’yi sol parti olarak görenlerdenim’ ifadesini çok yadırgadım.

Yani ondan sonra ve şimdi de görmediği anlamı bundan çıkmaktadır. Bu bir kurumsal varlık olan CTP’ye dönük haksızlıktır.

Bir kere Özker Özgür, Naci Talat, Ahmet Mitat Berberoğlu CTP’nin kurumsal varlığında bizim değerlerimizdir. Daha sonra Sayın Mehmet Ali Talat, ben ve şimdi de Özkan Yorgancıoğlu bu kurumsal varlığın gerçekleridir. Bunları birbirinden ayırmak ve birinin varlığını CTP’nin kurumsal varlığının belirleyicisi ve sol karakterini şahıs üstünden sorgulanmasını yapmak, doğru değildir.

Yazının devamı için tıklayın 

25/09/2013 14:00
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: ferdi sabit soyer, hasan hastürer
MANŞETLER

HK Hasan Hastürer

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.