'YÖDAK’ta yokluk ve sıkıntıları mazeret yapmadım…'

ads ads ads ads
07/10/2013

ads
ads
ads

Hasan Hastürer Hasan Hastürer


YÖDAK eski Başkanı Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak’la hem YÖDAK’ı hem de yüksek öğretimi konuştuk (2)
Üniversite öğrencilerinin akademik, sosyal ve ekonomik konularla ilgili görüşlerini anket çalışmaları ile elde etmek ve bu bilgiler doğrultusunda politikalar üretmek, kaliteli eğitim ve öğretim vermenin en önemli unsurlarından biridir. Bu konuda üniversitelerimize yardımcı olma düşüncesi ile YÖDAK bugüne kadar toplam 6 anket çalışması yapmıştır.
Dört yıl süreye YÖDAK Başkanlığı yaptıktan sonra görevi devreden Prof. Dr. Hasan Ali Bıçak’la yaptığımız sohbetim ilk bölümünü dün sizlerle paylaşmıştım.Bugün kaldığımız yerden son bölümünü size aktarıyorum.
****Hastürer: Bu çalışmalarınızın karşılığını alabildiniz mi? Üniversitelerimiz katıldılar mı?

Bıçak: YÖDAK’ın davetleri ve üniversitelerimizin ilgisi ile kalite güvence, akreditasyon konularında farkındalık yaratıldı. DAÜ Bilgisayar Enformatik Programı, ASIIN tarafından akredite edilip aynı zamanda Avrupa Kalite Etiketi (Euro-inf Label) verilirken, mimarlık programları da MİAK tarafından akredite edilmiştir. Girne Amerikan Üniversitesi’nin mühendislik programlarını ASIIN akredite ederken Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin inşaat mühendisliği programını ise MÜDEK akredite etmiştir. Halen, FIBAA DAÜ Bilgisayar Teknoloji Yüksek Okulu 2 yıllık programlarını, Turizm Fakültesi Lisans ve Yüksek Lisans programlarını, işletme programlarını denetlemek üzere ziyaretlerini gerçekleştirmişlerdir. UKÜ’nün işletme programlarının akreditasyonu için FIBAA’nın ziyaretçi uzman takımının gelmesi beklenmektedir. Yakın Doğu Üniversitesi ise mühendislik programları için ASIIN ve sağlık programları için de AHPGS nezdinde hazırlıklarına başlamıştır.

Yazının Devamı İçin TIKLAYIN 

07/10/2013 11:30
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: hasan hastürer
MANŞETLER

HK Hasan Hastürer

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.